Dramatické finále prvního turnaje ELL vyhrál LC Bison Radotín

Hlavní stránka / 2012 / Dramatické finále prvního turnaje ELL vyhrál LC Bison Radotín

3.9.2012

Dramatické finále prvního turnaje ELL vyhrál LC Bison Radotín V dramatickém finálovém zápase prvního turnaje Evropské lakrosové ligy 2012 porazil tým LC Bison Radotín nováčka soutěže AITCOM Pardubice. Až na konci poslední periody rozhodl velmi napínavý zápas Radek Skála brankou ve vlastním oslabení.

Od úvodního hvizdu sledovali diváci v plzeňské hale Na Košutce velmi svižný lakros s mnoha šancemi na obou stranách. Už ve třetí minutě otevřel skóre hráč Bizonů Michal Rozkot, kterému se střelecky dařilo po celý víkend. V šesté minutě se na druhé straně během 28 vteřin prosadili Jůza s Oulehlou, a Aitcom se tak dostal poprvé do vedení. Gólová přestřelka pokračovala celou úvodní periodu a ve čtrnácté minutě srovnával pardubický Skokan již na 4 : 4.

Ani v průběhu druhé periody se žádnému týmu nepodařilo odskočit soupeři o více než jednu branku. Oba týmy se prosadily shodně čtyřikrát a stále předváděly divácky velmi atraktivní lakros. Hned v úvodních dvou minutách poslední periody se dvakrát prosadil Dominik Pešek a dovršil tak hattrick. Když se záhy strefil potřetí v zápase také Petr Poupě, zdálo se, že se Bizonům podařil rozhodující úder a utkání dovedou do vítězného konce.

Hráči AITCOMU však předvedli, jací jsou bojovníci. Po brankách Prchlíka, Jecka a Oulehly bylo šest minut před koncem skóre opět srovnané 11 : 11. Ve čtyřicáté minutě se Pardubickým navíc naskytla velká šance na otočení výsledku při vyloučení Bizonů za příliš mnoho hráčů na hřišti. Tuto šanci však hráči AITCOMU promarnili a naopak sami inkasovali po akci Radka Skály, který zužitkoval skvělou přihrávku od brankáře Tomáše Pelikána. V samotném závěru ještě Skála výsledek potvrdil střelou do prázdné brány při power-play soupeře.

Ohlasy trenérů:

Patrik Procházka, Bison Radotín: „Čekali jsme těžké utkání, což se potvrdilo. Měli jsme velké problémy s naší obrannou hrou. Jedenáct obdržených branek je příliš mnoho.“

Roman Pokorný, AITCOM: „S výkonem týmu na prvním turnaji jsem spokojen. Máme ještě potenciál ke zlepšení. Doufám, že náš herní projev se bude v dalším průběhu ELL ještě zlepšovat.“

Třetí místo v úvodním turnaji ELL získali němečtí Deutschland Adler po vítězství nad ELL Blue 12 : 7. O výsledku rozhodla druhá perioda, kterou vyhráli 6 : 0. Tým vedený Jamiem Plunkettem, nejlepším střelcem turnaje, naznačil své možnosti, ale doplatil na malý počet hráčů. Většina hráčů navíc teprve získává zkušenosti z boxlakrosem a dá se očekávat, že jejich výkon bude s následujícími turnaji stoupat.

Na čtvrtém místě skončil tým ELL Blue, vedený Mirkem Knotkem, který při jeho sestavování vsadil hlavně na zkušené hráče. Střelecky se dařilo především Adamu Ondráčkovi – trefil se celkem šestkrát – a Seanu Menzovi s pěti zásahy. V dalších turnajích budou „Blues“ potřebovat větší jistotu v brance. Jejich jedničce Marku Dobrému se příliš nedařilo a s úspěšností 69 % se mezi gólmany umístil až na devátém místě.

Domácí Old Dogs Plzeň přehráli v boji o páté místo Wolves Radotín 10 : 5, když o výsledku rozhodla už první perioda, kterou vyhráli 6 : 1. Plzeňští předváděli sympatický kolektivní výkon a po statečném výkonu v prvním utkání s Bizony je k boji o páté místo odsoudila poněkud smolná porážka s ELL Blue. Old Dogs střelecky táhli zkušený Milan Černík a Karel Schaffner, oba s pěti zásahy do černého.

Na konci pomyslného startovního pole skončili mladíci z Wolves Radotín. Tento mladý tým se proti soupeřům velmi těžko prosazoval a dvojice Matěj Barák a Jiří Loskot na všechno nestačila. Mezi opory Wolves ještě můžeme zařadit obránce Martina Hodaně a Antonína Gottwalda, autora pěti branek.

„V letošním ročníku ELL chceme především získávat zkušenosti, které zúročíme v dalších letech,“ říká k výkonu trenér Jiří Pechar.

Kompletní výsledky, statistiky a další informace najdete na webu www.europeanlacrosseleague.eu, všechny zápasy jsou k vidění na www.net-tv.cz.

2

Bodování: za vítězství v periodě 1 bod, při remíze v periodě oba týmy po 0,5 bodu, za vítězství v zápase 2 body