O vítězi letošní Evropské lakrosové ligy se rozhodne v sobotu večer v Radotíně

Hlavní stránka / 2013 / O vítězi letošní Evropské lakrosové ligy se rozhodne v sobotu večer v Radotíně

17.10.2013

O vítězi letošní Evropské lakrosové ligy se rozhodne v sobotu večer v Radotíně Nervozita hráčů pomalu stoupá, manažeři a trenéři horečně domlouvají poslední výměny hráčů, diváci se začínají těšit a organizátoři ladí poslední detaily. Blíží se velký lakrosový svátek, finále letošní Evropské lakrosové ligy. Již tuto sobotu se od 19 hod. na radotínském stadionu bude rozhodovat o vítězi této prestižní trofeje.


foto Adrian BalaschPředchozí tři turnaje pouze naznačily sílu a kvalitu jednotlivých týmů, nyní vše začíná znovu, a kdo chce titul, nesmí zaváhat a musí ještě dvakrát zvítězit. Šance všech týmů jsou velmi vyrovnané a lze jen velmi těžko tipovat, který z nich bude večer slavit.

První semifinále svede dohromady vítěze základní části LCC Wolves s týmem Pietro Filipi, jehož výkonnost má stále stoupající tendenci. Poslední vzájemný duel rozhodli Wolves ve svůj prospěch až v závěrečné periodě a v semifinále lze očekávat velmi vyrovnaný duel, zvláště když Filipi budou posíleni o irského reprezentanta Seana Gibsona a Angličana Marka Webba. Trenér Miroslav Knotek však má v týmu i další skvělé hráče, brankářku Ginny Capicchioni, Klause Hauera, Brandona Boccellariho či Alana Keeleyho a zajisté využije i svých zkušeností asistenta trenéra české reprezentace na třech mistrovstvích světa. Trenér Wolves Jiří Pechar bude spoléhat zejména na Jakuba Mareše v brance, v poli pak na reprezentanty Martina Hodaně, Jiřího Loskota, Emila Moravce a Jiřího Košťála. Jeho tým předváděl v průběhu ELL nejlepší lakros a bude zajímavé, jak tento poměrně mladý tým psychicky zvládne těžká rozhodující utkání.

Ve druhém semifinále nastoupí loňští vítězové Deutschland Adler proti druhému radotínskému týmu Custodes. Zápasy těchto soupeřů v základní části byly velmi vyrovnané a totéž lze očekávat od tohoto semifinále.

Pro německý tým bude zásadní výkon brankáře. Ani jeden z dvojice Neumann, Čekal zatím nedosahuje kvalit Neila Tyackeho, který loni dovedl Adlers až na vrchol, a ani obrana v některých zápasech nepůsobila příliš jistě. Naopak útočná vozba budí respekt. Hráči jako Jamie Plunkett, Brian Tyacke, Pavel Došlý nebo Marc Bradenburger patří v ELL mezi nejlepší a dokážou takovéto důležité zápasy rozhodovat.

Za Custodes se mezi tři tyče postaví Dominik Sika či Patrick Crosby. Oba gólmani zatím předváděli skvělé výkony a jistě budou oporami. Pro případný úspěch Custodes však bude rozhodující výkon trojice Petr Poupě, Radek Skála a Dominik Pešek. Tito hráči, pokud hrají v nejlepší formě, dokážou rozebrat každou obranu soupeře a jsou to také elitní střelci. V předchozích zápasech se jim však příliš nedařilo a tak uvidíme, zda si to nejlepší schovali až na rozhodující chvíle.

11.00 Semifinále 1: Wolves vs. Pietro Filipi
13.00 Semifinále 2: Deutschland Adler vs. Custodes
17.00 Zápas o třetí místo
19.00 Finále

Ať už postoupí do finále kdokoliv, půjde v každém případě o boxlakrosový vrchol podzimu, který by si žádný fanoušek neměl nechat ujít. Takovou koncentraci skvělých evropských a zámořských hráčů nikde jinde než v Evropské lize neuvidí. Zcela jistě budou k vidění velmi dramatické zápasy a to je to, co dělá tuto soutěž tak zajímavou pro všechny hráče a diváky.

Pro návštěvníky je připravena tipovací soutěž o 50l sud Gambrinusu od našeho partnera.

Organizátoři myslí i na fanoušky, kteří mají do Radotína daleko nebo se nemohou přijet podívat z jiných důvodů. Celý finálový den bude vysílán živě s komentářem v anglickém jazyce na www.net-tv.cz.

Jan Barák

foto Klaus Hauer

Autor: Ondřej Mika   |   Sekce: 2013   |   Tisk   |   Poslat článek známému


RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2022

 

Administraci zajišťuje redakční systém společnosti NETservis s.r.o.