O ELL

Evropská lakrosová liga je koncipována jako krátkodobá soutěž týmů sestavených na základě draftu. Tím je zajištěna vyrovnanost a atraktivnost celé soutěže.

Soutěž vychází z miniligy, kterou si v letech 2009 a 2010 hráči vyzkoušeli v Radotíně. Hráči i trenéři ji hodnotili velmi pozitivně. Více informací zde. V roce 2010 jsme se rozhodli soutěž rozšířit a nabídli jsme možnost účasti i zahraničním hráčům. Pilotní ročník ELL měl tři turnaje, v Králíkách v Radotíně a v Plzni. V roce 2011 sestávala soutěž ze čtyř turnajů a účastnilo se jí na 150 hráčů, kteří byli rozděleni so čtyř týmů. V roce 2012 hrálo soutěž 6 týmů.

Každý manažer má možnost nasmlouvat si sedm hráčů jako jádro týmu, zbytek se vybírá ze zaregistrovaných hráčů systémem draftů. To umožňuje, aby týmy byla vyrovnané a zápasy atraktivní pro hráče i pro diváky. Tým který skončí poslední v prvním a druhém turnaji má možnost svůj kádr posílit o dva hráče z jiných týmů. V týmech ELL spolu hrají hráči z různých klubů i různé výkonnostní úrovně. Pro dobré hráče je to šance hrát vyrovnané zápas, pro horší je to možnost zlepšit se a pomoci tak následně i svému klubovému týmu.

Termíny a způsob draftů do jednotlivých týmů ELL
1. kolo – do 31. července 2013 si každý z manažerů/trenéru nasmlouvá stanovený hráčů dle svého výběru.
2. kolo – do 10. srpna 2013 draft postupným výběrem.
3. kolo – polovina srpna – kemp pro nezařazené hráče z 1. a 2. kola, následně další draft.
Není garantováno, že všichni hráči budou do některého z týmů vybráni.

Liga se skládá ze tří základních turnajů a závěrečného finálového, který rozhodne o celkovém vítězi.

Startovné a náklady
Startovné je 600 Kč za hráče.
Hráči dále platí náklady své ubytování na turnajích a dopravu. Pořadatelé turnajů nabídnou ubytování ve dvou kategoriích – tělocvična nebo levná ubytovna a jednoduchý hotel.

Kontakt
Jan Barák, jbarak25@gmail.com
Ondřej Mika, mikina14@seznam.cz


RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2024

 

Administraci zajišťuje redakční systém společnosti NETservis s.r.o.